Otevřít menu
komíny
úvod  -  komínové systémy  -  komínový systém KERAMO
komín topení dřevem komín topení uhlím komín topení oleji komín topení peletami

Komín Keramo® pro krbová kamna


Komínový systém ve variantě Keramo® je určen pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem spalin, pro všechny typy paliv. Můžete k němu připojit krbová kamna, krbovou vložku, kotel na tuhá paliva, plyn i pelety.

Komín pro krbová kamna

Popis systému Keramo®

Komínový systém Keramo® je složen z univerzální keramzitbetonové tvárnice TK 1LB. Tato tvárnice má při výšce 330mm skvělou manipulační hmotnost 21 kg. Díky naší přesné výrobní technologii se tvárnice spojují pomocí flexibilního lepidla, tudíž je možné komín postavit za jeden den. Pro řešení nadstřešní části se jako optimální cenové a kvalitativní řešení nabízí systém TOP, plně probarvené prstence TK 1HB imitující cihelné zdivo. Tyto prstence jsou plně probarvené kvalitním pigmentem, tudíž jsou barevně stálé. Nabízíme je ve 3 základních barvách,  zde naleznete reálná fota námi realizovaných komínů. Komín nabízíme ve variantě jednoprůduch, dvouprůduch a dvouprůduch s větracími šachtami.

komínová tvárnice Keramo dvouprůduch komínová tlačítková tvárnice komínová tvárnice Keramo dvouprůduch komínová tvárnice Keramo dvouprůduch

komínová tvárnice KERAMO

Vnitřní část je tvořena z kvalitní tepelné izolace IP2, která je na vnitřní straně opatřena výstupy pro vystředění vložky. Výstupy se rozlišují dle vnitřního průměru komínu a zajišťují patentované celoobvodové odvětrání. K ukončení komínu se používá nerezový komínový konus, který zajišťuje dilataci a odvětrání komínu. Zároveň je připraven pro upevnění nerezové stříšky. Při vyšší nadstřešní části je také možné použít Komínový nástavec. Díky nástavci můžeme realizovat nadstřešní části až do výšky 4,5 m. Samotný odtah spalin systému Keramo je řešen kvalitní keramickou vložkou české výroby od fi. HART Keramik. Jedná se o nejtradičnějšího výrobce s více, než 170-ti letou tradicí. Keramická vložka se vyznačuje dlouhou životností a velmi nízkou nasákavostí (kolem 6%), a vyhovuje nejvyššímu teplotnímu. Jedná se o vložku nejvyšší možné kvality třídy A1N1, která má teplotní odolnost 600°C a zkušební tlak 40 Pa. Vložky jsou i odolné vůči vlhkosti v kvalitě WA 3. Vložka je i testována na simulaci vyhoření komínu, kdy teplota dosahuje 1000°C.

Komínový systém Keramo® je sestaven z osvědčených materiálů, garantujeme 100% původ všech dílů z České Republiky, a poskytujeme na něj záruku 30 let. Záruka se vztahuje na odolnost proti kondenzátu, na vyhoření komínu. Na prstence systému TOP poskytujeme záruku 50 let na životnost. Samozřejmostí jsou certifikáty EN.

Typy nadstřešních částí


komín omítnutí

Omítnutí

Nadstřešní část se povrchově upraví pomocí tmelu, perlinky, omítky, fasádního systému. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 2,5m. Při výšce nadstřešní části nad 1,5 m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

komín prstence

TOP prstence

Nadstřešní část je řešena pomocí plněbarevných prstenců imitujících cihelné zdivo. Barvy červená, černá, hnědá. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 3,5 m. Při výšce nadstřešní části nad 2,5 m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

Typy nadstřešní části TOP

komín Nadstřešní část červená Nadstřešní část komína prstence komín prstence
komín Nadstřešní část obezdění

Obezdění

Nadstřešní část je řešena pomocí lícového zdiva, které se aplikuje na krákorcovou, roznášecí desku. Komín je ukončen rozměrově větší, nerezovou krycí deskou.

komín nástavec

Nerezový nástavec

Nadstřešní část je řešena pomocí nerezového, izolovaného systému Nerezo 3V. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 4,5m. Při výšce nadstřešní části nad 1,5m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

Technické údaje


Komínové systémy Keramo® jsou dodávány v těchto průměrech:

»  160 mm
»  180 mm
»  200 mm

zatřídění dle EN:
- EN13063-1+A1 T600 N1 D3 G50 - suchý provoz
- EN13063-2+A1 T400 N1 W3 O50 - mokrý provoz
- požární odolnost z vnějšku ven LA90

Technická data

Rozměr tvárnice v mm:

380x380 mm jednoprůduch, 730x380 mm dvouprůduch, 890x360 dvouprůduch se šachtami

Tepelný odpor:

R54-160 mm, R59-180 mm, R64-200 mm

Vzdálenost od hořlavých materiálů v mm:

50

Teplotní třída v °C :

T 600

nahoru