Otevřít menu
komíny
úvod  -  komínové systémy  -  komínový systém NEREZO 1V
komín topení dřevem komín topení uhlím komín topení peletami komín topení plynem

Komíny CZ NEREZO 1V®


Základním prvkem je pevná komínová vložka vyrobená z nerezového plechu. Použité materiály zaručují vysokou kvalitu a dlouhou životnost dílů. V nabídce našich systémů jsou standardní tloušťky materiálu až do 1mm.

Komínový systém Komíny CZ NEREZO 1V® je kvalitní, jednovrstvý stavebnicový systém z nerezové oceli pro sanaci stávajících komínů, pro realizaci kouřovodů a připojení mezi komínem a spotřebičem.

nerezová komínová vložka

Popis systému Nerezo 1V®

Komínový systém Nerezo 1V® je vyroben z vysoce ušlechtilé austenitické nerezové oceli třídy 1.4404 (316L) / 1.4571 (316Ti), která zaručuje jak odolnost vůči agresivním kondenzátům, tak současně provozním teplotám do 600°C. Vložky jsou testovány na vyhoření sazí. Na nerezové vložky poskytujeme záruku 25 let proti korozi.

nerezové komínové vložky

Skladba systému

Celý systém se sestavuje pouhým zasunutím jednotlivých dílů do sebe. Spoje je dobré zajistit nýtem. Každá tvarovka tohoto systému je opatřena hrdlem, které zajišťuje správný a kvalitní spoj. Veškeré tvarovky jsou svařeny plynotěsně. Systém umožňuje vložkování komínových těles libovolných výšek a typů. V nabídce tohoto systému je široká škála jednotlivých prvků jako kolena, čistící kusy, dvířka, objímky, ukončení komína. Tato nabídka zajišťuje dokonalé řešení pro rekonstrukce jakýchkoliv komínů.

Typová nabídka


Základním prvkem je pevná komínová vložka vyrobená z nerezového plechu. Použité materiály zaručují vysokou kvalitu a dlouhou životnost dílů. V nabídce našich systémů jsou standardně tloušťky materiálu:

»  0,6 mm pro plynové spotřebiče
»  0,8 mm pro tuhá paliva-dřevo
»  1 mm pro tuhá paliva-uhlí

Technické údaje


zatřídění dle EN:
- EN 1856-1 T400 N1 D V2-L50060 G50
- EN 1856-1 T400 N1 W V2-L50060 O50

Technická data

Vzdálenost od hořlavých materiálů v mm:

50

Teplotní třída v °C :

T 600

Použití


  • Jednoduchá a komfortní montáž
  • Dlouhá životnost
  • Použití pro všechny druhy paliva, možnost přechodu z pevných na kapalná paliva
  • Ideální tok spalin díky symetrickému průřezu
  • Kvalitní a spolehlivý odvod kondenzátu spalin
  • Rychlý ohřev komínu na provozní teplotu díky malé akumulaci použitého materiálu
nahoru