Otevřít menu
komíny
úvod  -  komínové systémy  -  komínový systém NEREZO
komín topení dřevem komín topení uhlím komín topení peletami komín topení plynem

Komín Nerezo® s nerezovou vložkou


Komínový systém Nerezo® je určen pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem spalin, pro všechny typy paliv. Můžete k němu připojit krbová kamna, krbovou vložku, kotel na tuhá paliva, plyn i pelety.

nerezový komín

Popis systému Nerezo®

Komínový systém Nerezo® je složen z univerzální keramzitbetonové tvárnice TK 1LB. Tato tvárnice má při výšce 330mm skvělou manipulační hmotnost 21 kg. Díky naší přesné výrobní technologii se tvárnice spojují pomocí flexibilního lepidla, tudíž je možné komín postavit za jeden den. Pro řešení nadstřešní části se jako optimální cenové a kvalitativní řešení nabízí systém TOP, plně probarvené prstence TK 1HB imitující cihelné zdivo. Tyto prstence jsou plně probarvené kvalitním pigmentem, tudíž jsou barevně stálé. Nabízíme je ve 3 základních barvách,  zde naleznete reálná fota námi realizovaných komínů.

komínová tvárnice Nerezo

Vnitřní část je tvořena z kvalitní tepelné izolace IP2, která je na vnitřní straně opatřena výstupy pro vystředění vložky. Výstupy se rozlišují dle vnitřního průměru komínu a zajišťují patentované celoobvodové odvětrání. K ukončení komínu se používá nerezový komínový konus, který zajišťuje dilataci a odvětrání komínu. Zároveň je připraven pro upevnění nerezové stříšky. Při vyšší nadstřešní části je také možné použít Komínový nástavec. Díky nástavci můžeme realizovat nadstřešní části až do výšky 4,5 m. Samotný odtah spalin systému Nerezo je řešen kvalitní nerezovou vložkou německé výroby. Je vyrobena z vysoce ušlechtilé austenitické nerezové oceli třídy 1.4404 (316L) / 1.4571 (316Ti), která zaručuje jak odolnost vůči agresivním kondenzátům, tak současně provozním teplotám do 600°C.  Vložka je i testována na simulaci vyhoření komínu, kdy teplota dosahuje 1000°C.

Komínový systém Nerezo® je sestaven z osvědčených materiálů, a poskytujeme na něj  záruku 25 let. Záruka se vztahuje na odolnost proti kondenzátu, na vyhoření komínu. Na prstence systému TOP poskytujeme záruku 50 let na životnost. Samozřejmostí jsou certifikáty EN.

Typy nadstřešních částí


komín omítnutí

Omítnutí

Nadstřešní část se povrchově upraví pomocí tmelu, perlinky, omítky, fasádního systému. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 2,5m. Při výšce nadstřešní části nad 1,5 m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

komín prstence

TOP prstence

Nadstřešní část je řešena pomocí plněbarevných prstenců imitujících cihelné zdivo. Barvy červená, černá, hnědá. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 3,5 m. Při výšce nadstřešní části nad 2,5 m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

Typy nadstřešní části TOP

komín Nadstřešní část červená Nadstřešní část komína prstence komín prstence
komín Nadstřešní část obezdění

Obezdění

Nadstřešní část je řešena pomocí lícového zdiva, které se aplikuje na krákorcovou, roznášecí desku. Komín je ukončen rozměrově větší, nerezovou krycí deskou.

komín nástavec

Nerezový nástavec

Nadstřešní část je řešena pomocí nerezového, izolovaného systému Nerezo 3V. Maximální výška nadstřešní části tohoto řešení je 4,5m. Při výšce nadstřešní části nad 1,5m se aplikuje výztuž komínu po celé výšce.

Technické údaje


Komínové systémy Nerezo® jsou dodávány v těchto průměrech:

»  160 mm
»  180 mm
»  200 mm

zatřídění dle EN:
- EN1856-1 T400 N1 W V2 L50060 G50

Technická data

Rozměr tvárnice v mm:

380x380 mm jednoprůduch, 730x380 mm dvouprůduch

Tepelný odpor:

R53-160 mm, R59-180 mm, R64-200 mm

Vzdálenost od hořlavých materiálů v mm:

50

Teplotní třída v °C :

T 600

nahoru