Otevřít menu
komíny
úvod  -  výběr komínu  -  komín pro tuhá paliva
komín topení dřevem komín topení uhlím komín topení peletami

Komíny pro tuhá paliva


Spotřebiče na tuhá paliva tvoří významnou kategorii komínových systémů. V České republice je podíl spotřebičů na tuhá paliva a jejich spalování /uhlí, dřevo, brikety, pelety/ významný. Komíny z této kategorie zajišťují bezpečný odvod spalin od různých typů krbových kamen, vložek, kotlů a jiných hlavních nebo lokálních zdrojů vytápění. V případě požadavku umí specializované systémy zajistit přívod vzduchu ke spotřebiči. Pro odtah spalin je možné vybrat z různých materiálů spalinové cesty.

Stavebnicové tvárnicové komíny


stavebnicový tvárnicový komín

Komínové systémy z této kategorie se vyznačují vícevrstvým složením. Komíny jsou složeny z vnitřní keramické, izostatické nebo nerezové vložky. Každý materiál má své výhody, užitné vlastnosti a oblast použití. Keramika je tradičním komínovým materiálem s dlouhou životností a skvělými vlastnostmi. Isostatické vložky mají odlišnou technologii lisováním, jedná se o nastupující nový materiál. Své opodstatnění nalezne v komínových systémech s větším výskytem mokrých procesů vznikajících při spalování. Nerezové vložky jsou v nových komínech vhodné pro komíny s nepravidelným provozem. Její výhodou je rychlé zahřátí, tudíž velmi krátký náběh tahu komínu.

Systém je následně doplněn o vnitřní izolaci, která zajišťuje stabilní vnitřní tepotu spalin a snižuje povrchovou teplotu samotného komínu. Vnější plášť je tvořen z kvalitní liaporbetonové tvárnice, která má nízkou hmotnost, výborné tepelně izolační vlastnosti a akumulaci.

MEZI TYTO SYSTÉMY MŮŽEME Z NAŠÍ NABÍDKY ZAŘADIT TYTO:

Stavebnicové tvárnicové komíny s přívodem vzduchu


stavebnicový komín s přívodem vzduchu

V dnešní době se kladou zvýšené nároky na energetickou náročnost staveb. Domy se utěsňují, tudíž není jako dříve zajištěn vzduch pro hoření kamen, krbů apod, kdy si ho spotřebiče braly z místnosti. Je nutné vzduch přivést jinou cestou, tedy komínem. V naší nabídce naleznete systémy, které toto řešení umožňují. Komínový systém pro přívod vzduchu boční šachtou Vario, variantně systém, který vzduch přivádí vnitřní částí komínu, systém Universo Air. Další možností je použití běžného komínu, který je v konstrukci podlahové plochy doplněno o kanály pro externí přívod vzduchu.

MEZI TYTO SYSTÉMY MŮŽEME Z NAŠÍ NABÍDKY ZAŘADIT TYTO:

Stavebnicové tvárnicové komíny multifunkční


stavebnicový multifunkční komín

Systémy z této kategorie obvykle řeší komplexní odkouření všech spotřebičů ve Vašem domě. Mezi nejpoužívanější kombinace je kondenzační kotel, jako hlavní zdroj topení, který je spojen s doplňkovým zdrojem v podobě krbových kamen, krbové vložky apod. Pro tyto spotřebiče nabízíme inovativní a na našem trhu jedinečné řešení pomocí systému Vario ProGas.

MEZI TYTO SYSTÉMY MŮŽEME Z NAŠÍ NABÍDKY ZAŘADIT TENTO:

Stavebnicové nerezové komíny


stavebnicový nerezový komín

Komínové systémy z této kategorie se zásadně liší svou skladbou. Vnitřní vložka je z kvalitního nerezového materiálu, který je opláštěn izolační vrstvou a vnější plášť je opět tvořen nerezovým plechem. V naší nabídce naleznete různé kombinace tl. vnitřního plechu, izolace. Nabízíme i různá povrchová provedení od barev dle vzorníku RAL, po ušlechtilé materiály, matné povrchy apod. Tyto systémy nabízí různá technická řešení od fasádního, po vnitřní provedení osazení na podlahovou plochu, přes v poslední době používané řešení kouřovodu s funkcí komínu. Systémy nabízející toto řešení: Nerezo 3V.

MEZI TYTO SYSTÉMY MŮŽEME Z NAŠÍ NABÍDKY ZAŘADIT TYTO:

nahoru