Otevřít menu
komíny
úvod  -  komínové systémy  -  komínový systém VARIO
komín topení dřevem komín topení uhlím komín topení oleji komín topení peletami komín topení plynem

Komín Vario® s větrací šachtou


Komínový systém ve variantě VARIO® je systém pro odvod spalin od krbu, krbových kamen se dvěma bočními, oddělenými šachtami. Ty lze variabilně využít - jako ventilační šachta, otvor pro přívod vzduchu ke kamnům.

Zároveň je však možné do jednoho bočního otvoru v tvárnici osadit koncentrické odkouření kondenzačního kotle. Díky tomuto odkouření vzniká unikátní, komplexní komínový systém VARIO® PROGAS.

Komín pro komplexní odkouření

Popis systému VARIO®komín s větrací šachtou

Komínový systém ve variantě VARIO® je systém pro odvod spalin od krbu, krbových kamen se dvěma dalšími otvory. Každý z těchto otvorů lze využít jako ventilační šachtu, otvor pro přívod vzduchu ke kamnům.

Rozměr tvárnice je pouhých 570x380 mm. V tvárnici jsou 2 otvory o průměru 110 a 135 mm. Obě šachty lze jednoduše propojit, čímž máte k dispozici přívod vzduchu o průměru 245 mm.

komínová tvárnice VARIO

Odkouření spotřebiče na tuhá paliva je zajištěno kvalitní keramickou, komínovou vložkou, která je vysoce odolná proti spalinám, má takřka neomezenou životnost, velmi nízkou nasákavost a vyhovuje nejvyššímu teplotnímu zatížení.

Jedinečností systému VARIO® je jeho univerzálnost. Plášť komína je tvořen tvárnicí TK3 LB u nadstřešní části i variantně z barevných prstenců TK3HB, systém TOP. Vnitřní část je tvořena z kvalitní tepelné izolace IP2, která je na vnitřní straně opatřena výřezy pro dokonalé přilnutí k plášti komínu. Izolace je vybavena výstupy pro vystředění vložky v komíně.

Komínový systém VARIO® je sestaven z osvědčených materiálů a poskytujeme na něj záruku 30 let. Samozřejmostí jsou certifikáty CE dle evropských norem.

Technické údaje


Komínové systémy Vario® jsou dodávány v těchto průměrech:

»  160 mm
»  180 mm
»  200 mm

zatřídění dle EN:
- EN13063-1+A1 T600 N1 D3G50 - suchý provoz
- EN13063-2+A1 T400 N1 W2O50 - mokrý provoz

Technická data

Rozměr tvárnice v mm:

570x380

Tepelný odpor:

R54-160 mm, R59-180 mm, R64-200 mm

Vzdálenost od hořlavých materiálů v mm:

50

Teplotní třída v °C :

T 600

Popis systému Vario® PROGAS komín pro pevná paliva a pro kondenzační kotle

Komíny pro kondenzační kotle

Komínový systém ve variantě Vario PROGAS® je systém pro odvod spalin od krbu, krbových kamen se dvěma dalšími otvory. Do jednoho z bočních otvorů v tvárnici je osazeno koncentrické odkouření kondenzačního kotle, druhý lze využít jako ventilační šachta, či otvor pro přívod vzduchu ke kamnům.

Koncentrické odkouření jsou v podstatě 2 komínové roury zasunuté do sebe. Vnitřní polypropylenová zajišťuje odtah spalin. Vnější plášť tvoří nerezová vložka. Rozdíl průměrů mezi vnitřní a vnější vložkou slouží k přívodu vzduchu kondenzačního kotle. Díky tomuto řešení máte tedy v ceně jednoho komínu v podstatě dvouprůduchové, leckdy komplexní řešení odtahu spalin od spotřebičů celého domu.

komínová tvárnice VARIO PROGAS

A to při rozměru tvárnice pouhých 570x380 mm. V tvárnici jsou 2 otvory o průměru 110 a 135mm. Je tedy vždy navíc k dispozici 2. volný otvor v tvárnici, který je možné použít na přívod vzduchu ke krbu, kamnům apod., nebo ho pužít jinak. Nebo zkrátka použujete boční šachty k přívodu vzduchu ke spotřebiči. Obě šachty lze jednoduše propojit, čímž máte k dispozici přívod vzduchu o průměru 245 mm.

Odkouření spotřebiče na tuhá paliva je zajištěno kvalitní keramickou, komínovou vložkou, která je vysoce odolná proti spalinám, má takřka neomezenou životnost, velmi nízkou nasákavost a vyhovuje nejvyššímu teplotnímu zatížení. Odkouření kondenzačního spotřebiče je zajištěno PP trubkou. Je možné osadit jednovrstvou PP trubku o průměrech 60 nebo 80 mm. Stále častěji se však osazuje komplexnější, bezpečnější a kvalitnější koncentrické odkouření, které zajistí jak odtah spalin, tak zároveň přívod vzduchu. Nejčastěji se používají průměry 60/100 nebo 80/125 mm.

Jedinečností systému Vario® PROGAS je jeho univerzálnost. Plášť komína je tvořen tvárnicí TK3 LB u nadstřešní části i variantně z barevných prstenců TK3HB, systém TOP. Vnitřní část je tvořena z kvalitní tepelné izolace IP2, která je na vnitřní straně opatřena výřezy pro dokonalé přilnutí k plášti komínu. Izolace je vybavena výstupy pro vystředění vložky v komíně.

Komínový systém Vario® PROGAS je sestaven z osvědčených materiálů a poskytujeme na něj záruku 30 let. Samozřejmostí jsou certifikáty CE dle evropských norem.

Technické údaje


Komínové systémy Vario® PROGAS jsou dodávány v těchto průměrech:

»  160 mm
»  180 mm
»  200 mm

S kombinací s jednovrstvou PP trubkou DN 80 mm, případně komplexnější koncentrickou o průměrech 60/100, 80/125 mm.

zatřídění dle EN:
- EN13063-1+A1 T600 N1 D3G50 - suchý provoz
- EN13063-2+A1 T400 N1 W2O50 - mokrý provoz
- EN14471:2005 T120 H1 O W2 O00 EE L0 koncentrické odkouření

Technická data

Rozměr tvárnice v mm:

570x380

Tepelný odpor:

R54-160 mm, R59-180 mm, R64-200 mm

Vzdálenost od hořlavých materiálů v mm:

50

Teplotní třída v °C :

T600

Otvory v systému nabízejí široké spektrum použitelnosti:


  • A) oba otvory pro přívod externího vzduchu pro hoření spotřebiče připojeného do keramického průduchu
  • B) 1. otvor pro přívod externího vzduchu, 2. pro odvětrání prostorů případně rozvod tepla v domě
  • C) oba otvory pro odvětrání prostorů v domě (digestoř, odvětrání koupelny apod.)
  • D) 1. otvor pro přívod vzduchu do kotle, 2. pro plastové odkouření od kondenzačního kotle.
  • E) oba otvory pro vedení vnitřních instalací, kabeláž od antény apod.

 

Realizace komínu Vario


Realizace komínu Vario® PROGAS


Ke stažení

nahoru