Otevřít menu
komíny
úvod  -  oprava komínů  -  systém RENOVO pro opravu komínu
komín topení dřevem komín topení uhlím komín topení oleji komín topení peletami

Systém Renovo pro opravu komínu


Komínový nástavec Renovo zajišťuje zlepšení tahu komínu a zároveň rychlou a levnou opravu nadstřešní části.

Popis systému Renovo®

Jako jediný dodavatel nabízíme řešení za pomoci jednoho typu materiálu, šamotu. Všechna ostatní řešení v kombinaci nerez+keramika jsou značně riziková. Nástavec Renovo je možné použít jen pro určité druhy komínových těles, zejména pro nejčastěji používaný rozměr komínu. Jedná se o komíny s vnitřním průduchem 150x150 mm a 210x150 mm.

komínový nástavec RENOVO

Za pomocí speciální šamotové přechodové tvarovky Renovo je umožněn plynulý přechod stávajícího průduchu čtvercového průřezu na průduch kruhový o světlosti 180 mm a 200 mm.

Komínový nástavec je poté sestaven ze systému betonových prstenců TK 1HB, které zaručují estetické ukončení, jeho barevnou variabilitu a v neposlední řadě mnohonásobné zvýšení životnosti oproti nerezovým, nebo omítaným prvkům.

Výhodou komínového nástavce Renovo je rychlá montáž. To znamená, že při průměrné výšce komínového nástavce 1,5 m trvá osazení a montáž zhruba 2 hodiny. Komínový nástavec zaručuje zvýšení tahu komínu a výrazně snižuje zanášení tělesa sazemi. Tento typ komínového nástavce se zadním odvětráním zaručuje maximální životnost celého systému.

Technické údaje


Komínové systémy Renovo® jsou dodávány proo komíny s vnitřním průduchem:

»  150x150 mm
»  210x150 mm

nahoru